Ga naar de inhoud

Brancheorganisatie Aedes heeft de resultaten van de 12e benchmark voor de woningcorporatiesector bekendgemaakt. Onze directeur-bestuurder Isis Desumma: “We zijn erg blij met de resultaten. Op het onderdeel klanttevredenheid scoren we ook dit jaar weer een A, de hoogste score. Dankzij de betrokkenheid van onze collega’s waarderen nieuwe huurders ons met een 8,5. Voor reparaties geven huurders ons een 8,4. En de vertrokken huurders waarderen ons met een 7,2. Ook op onderhoud en de ervaren woningkwaliteit scoren we een A. Dat betekent dat de technische kwaliteit van onze woningen en het onderhoudsniveau goed is.”

Toch vraagt alles wat we doen voor de huidige en toekomstige huurders veel van onze organisatie. Isis: “Dit zien we bijvoorbeeld aan de stijgende bedrijfslasten. Op dit onderdeel scoren we een B. Dat is ook begrijpelijk. We investeren immers flink in onderhoud, verduurzaming, nieuwbouw en leefbaarheid.”

Behalve Klanttevredenheid en Onderhoud lichten we ook graag de andere vier onderwerpen kort toe.

Duurzaamheid: energie besparen
Ook dit jaar hebben we weer mooie duurzame stappen gezet. Meerdere woningen hebben we geïsoleerd en energiezuiniger gemaakt. Dit heeft als voordeel dat meer huurders minder energiekosten hebben.

Beschikbaarheid en betaalbaarheid
in 2024 leverden we 30 woningen op. Uiteraard willen we meer bouwen, maar we lopen tegen belemmeringen aan. Om deze weg te nemen hebben we de hulp van de Rijksoverheid nodig.

We blijven ons - samen met partners – inzetten voor meer woningbouw. En binnen onze regio is de Regionale Versnellingstafel Haaglanden (RVTH) actief om specifieke belemmeringen te bespreken en te zoeken naar mogelijke oplossingen.

Betaalbaarheid van de huren vinden we belangrijk, zodat mensen met een laag inkomen ook prettig kunnen wonen. Daarom zijn en blijven we kritisch op de huurprijzen.

Leefbaarheid
Op dit onderdeel scoren we gemiddeld een 7,5, hetzelfde cijfer als in 2024. Onze huurders voelen zich redelijk veilig in hun buurt, ondanks dat ze ook overlast ervaren.

Financiën
Onze bedrijfslasten komen dit jaar uit op € 1.061,- per verhuurbare eenheid (vhe). Dit was een jaar eerder nog € 890,- per vhe. Deze stijging komt deels door de reguliere indexaties en CAO-stijgingen en door het wegvallen van het eenmalige resultaat in 2023 van de terugontvangen energiebelasting.

Bekijk onze resultaten in de factsheet van Aedes